Mieszkanie od dewelopera – Na co zwrócić uwagę?

mieszkanie od dewelopera na co zwrócić uwagę?

Dla wielu z nas deweloper stanowi synonim bezpieczeństwa. Wybierając mieszkanie od dewelopera – odpowiednio droższe od lokalu o podobnym standardzie dostępnego na rynku pierwotnym – nie nastawiamy się na nieprzyjemne niespodzianki. Tymczasem praktyka pokazuje, że deweloperzy są różni, a co za tym idzie różny jest standard mieszkań od dewelopera. Na co zwrócić uwagę kupując takie mieszkanie?

Stan deweloperski, zadatek czy zaliczka i wiele więcej

Zakup mieszkania to inwestycja w przyszłość naszą i naszych najbliższych, i bynajmniej nie chodzi tu tylko o potencjalny wzrost ceny lokalu na przestrzeni lat i możliwość sprzedaży mieszkania z zyskiem. Określenie inwestycja należałoby w tym kontekście potraktować jako wkład w nasz komfort, dobre zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego wybierając mieszkanie od dewelopera warto zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów, które mają bezpośredni i pośredni wpływ na późniejszą jakość życia. Należą do nich:

mieszkanie od dewelopera w pruszkowie

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Stan surowy, deweloperski czy pod klucz? W większości przypadków mieszkania oferowane są w tzw. stanie deweloperskim. Nie istnieje jedna wiążąca definicja stanu deweloperskiego, co w praktyce prowadzi do licznych nieporozumień między klientami a deweloperami. Aby uniknąć nieporozumień, a nierzadko również rozczarowań przed podpisaniem umowy zakupu mieszkania warto poświęcić chwilę na szczegółowe zapoznanie się z przyjętą przez dewelopera definicją stanu deweloperskiego. Przy tej samej okazji warto sprawdzić czy istnieje możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich (dotyczy inwestycji w realizacji), w jakim zakresie i ile czasu od podpisania umowy mamy na ich ewentualne zgłoszenie.


Potrzebujesz jeszcze więcej? Daj znać!

KONTAKT

Sprzedaż mieszkań zakończona

tel. 504 692 743

cornerpark.pl
info@cornerpark.pl

    Zadzwoń 504 692 743